آموزش

شرایط تحصیل همزمان حوزه و دانشگاه

شرایط تحصیل همزمان حوزه و دانشگاه

ضوابط و مقررات حوزه علمیه قم

ضوابط و مقررات حوزه علمیه خراسان

فصل چهارم : ضوابط و مقررات
ماده 7: متقاضیان تحصیل در دانشگاه (پس از ارایه قبولی در مرحله اول کنکور) جهت ثبت نام و تشکیل پرونده تا قبل از شروع سال تحصیلی اقدام کنند.
ماده 8 : افراد دارای مجوز تحصیل همزمان قبل از شروع سال تحصیلی جدید باید نسبت به تمدید آن اقدام نمایند.
ماده 9: وضعیت آموزشی طلاب معرفی شده به دانشگاه ها، در پایان سال تحصیلی توسط مدیریت ارزشیابی گزارش می شود.
ماده10: کمیسیون در صورتی که نظر جدیدی از مدیریت آموزش یا مدیریت حراست دریافت کند باید آن را به کمیسیون تحصیل همزمان ارجاع و تصمیم مجدد گرفته شود.
ماده 11 : افرادی که از مفاد تعهدنامه تخلف کنند و یا افرادی که بدون هماهنگی با مرکز مدیریت در مراکز دانشگاهی به تحصیل مشغول شوند. به کمیسیون انضباطی معرفی می گردند.
ماده 12: در صورت اثبات تخلف از تعهدات، با نظر کمیسیون دستور قطع تمام مزایای حوزوی، به مراکز مربوطه صادر و بر اساس آیین نامه ملزم به تأدیه خسارات (عودت شهریه های دریافتی از حوزه) می باشند.
ماده 13 : افراد داراي کارت پایان خدمت یا معافیت یا مدرک دانشگاهی ، در صورتی که بدون هماهنگی مرکز مديريت در دانشگاه مشغول به تحصيل شوند، ضمن الزم به تأدیه خسارات (عودت شهریه های دریافتی از حوزه و مرکز خدمات) به عنوان انصراف از حوزه تلقی شده، و از تمام مزایای حوزه (براساس نظر کمیسیون) محروم و پرونده آنها غير فعال خواهد شد.
ماده 14 : ارائه گواهی سوابق تحصیلی و ریز نمرات صرفا پس از استعلام دانشگاه مربوطه انجام خواهد شد و بدون استعلام گواهی صادر نخواهد شد.
ماده 15 : طلابی که با دریافت معرفی از حوزه در دانشگاه تحصیل می کنند در صورت رعایت تعهدات می توانند از امتیازات حوزه مطابق ضوابط استفاده کنند.

جهت ورود به سایت مرکز مدیریت حوزه علمیه قم اینجا را کلیک کنید.

جهت ورود به سایت حوزه علمیه خراسان اینجا را کلیک کنید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا