اخبار معیشت

جزئیات وام خوداشتغالی وکارآفرینی با کارت پایان خدمت

 

وام خوداشتغالی تا 150 میلیون تومان
وام کارآفرینی تا 4 میلیارد تومان

طلبه هایی که کارت پایان خدمت خود را در سال ۱۳۹۷ و بعد از آن دریافت کرده‌اند می‌توانند برای دریافت وام اقدام نمایند.

جزئیات وام خود اشتغالی پایان خدمت سربازی به شرح زیر است:
طلابی که کارت پایان خدمت خود را در سال ۱۳۹۷ و بعد از آن دریافت کرده‌اند می‌توانند برای دریافت وام خوداشتغالی به دفاتر پلیس + ۱۰ مراجعه کنند.

مسئول اداره مشمولین حوزه علمیه خراسان در این زمینه اعلام كرد: قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه ستاد کل نیروهای مسلح، سقف وام مذکور را ۱۵۰میلیون تومان و مهلت بازپرداخت آن را ۵ تا ۷ ساله اعلام کرده است.

بر این اساس طلاب مشمولِ این طرح باید حداقل مدرک سطح دو را داشته باشند و افراد واجد شرایط می توانند برای ارائه طرح خوداشتغالی، با در دست داشتن مدارک شناسایی، مدرک تحصیلی و کارت پایان خدمت، برای ثبت درخواست و تکمیل فرم‌های در نظر گرفته شده، به پلیس + ۱۰ مراجعه کنند.

همچنین فرم‌های تکمیل شده، به وظیفه عمومی هر استان به‌عنوان دبیر کارگروه اشتغال آن استان ارجاع شده و سپس در کارگروه اشتغال استان نسبت به طرح‌ها و تخصیص وام تصمیم‌گیری شده و پس از تایید طرح خود اشتغالی متقاضی به یکی از بانک‌های عامل معرفی خواهد شد.

بنا بر اعلام اداره مشمولین حوزه علمیه خراسان، برای سربازان ماهری که کارآفرینی می‌کنند و طرح کارآفرینی دارند وام کارآفرینی تا ۴ میلیارد تومان پرداخت می‌شود.

گفتنی است، داشتن مدرک مهارتی متناسب با طرح یا پروپوزال خوداشتغالی یا کارآفرینی می‌تواند در تایید طرح ارائه شده مؤثر باشد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا